Sprzedaż czy kupno nieruchomości to często, dla większości klientów życiowa transakcja w którą angażują cały swój majątek. Podjęcie decyzji w tak ważnej sprawie wymaga bardzo dobrego rozeznania w lokalnym rynku nieruchomości, zagadnieniach prawnych, finansowych i technicznych. Niezbędna w takim momencie może być wiedza i doświadczenie osób zajmujących się zawodowo pośrednictwem w obrocie nieruchomościami.


Wyspecjalizowane biura nieruchomości pomagają sprzedającym mieszkania, domy, działki czy lokale handlowe w dokonaniu korzystnej transakcji kupna-sprzedaży opierając swoje działania mające przyspieszyć szybką finalizację transakcji na swoim doświadczeniu, specjalistycznej licencji pośrednictwa i wiedzy, której sprzedający i kupujący nieruchomości mogą nie posiadać. W chwili, gdy decydujemy się na sprzedaż nieruchomości poprzez biuro zyskujemy pewność, że działania biura zmierzające do sprzedaży nieruchomości będą trwały tak długo, aż zakończą się sukcesem.


Podstawową korzyścią współpracy z biurem nieruchomości to przede wszystkim bezpieczeństwo transakcji. Każda oferta przyjmowana przez nasze biuro przechodzi badanie stanu prawnego a ewentualne niejasności czy problemy są rozwiązywane przy aktywnym naszym udziale. Mogą to być sprawy związane np. z postępowaniem spadkowym, niezgodnością wpisów w Księdze Wieczystej z katastrem nieruchomości, hipoteką obciążającą nieruchomość czy możliwością zabudowy działek. W każdym przypadku nasz klient zostanie kompleksowo poinformowany o etapach postępowania w celu uregulowania kwestii prawnej własności jak również otrzyma fachową pomoc i poradę ze strony pośrednika w celu skompletowania niezbędnych dokumentów do sprzedaży.
Kolejną zaletą współpracy z naszym biurem jest szybkość i skuteczność transakcji. W odróżnieniu od osób indywidualnych biuro nieruchomości dysponuje znacznie szerszą możliwością dotarcia do klientów. Nasze działania marketingowe opieramy przede wszystkim na reklamowaniu oferowanych nieruchomości na naszej stronie internetowej którą codziennie odwiedza dziesiątki potencjalnych klientów, reklamie w prasie lokalnej oraz ogłoszeniach w głównych ogólnopolskich i lokalnych portalach internetowych. Współpracujemy również z innymi biurami pośrednictwa nieruchomości w całym województwie dzięki czemu nasze oferty mogą również oferować pośrednicy w innych częściach naszego regionu.


Pozostałe korzyści to:

  •     sporządzenie umowy przedwstępnej
  •     możliwość uczestnictwa pośrednika przy negocjacjach ceny i warunków sprzedaży nieruchomości, sposobu zapłaty,
  •     wyliczenie wstępnych kosztów transakcji na które składają się: opłaty notarialne, prowizja pośrednika, podatek od sprzedaży nieruchomości (jeżeli wystąpi) itp.
  •     umówienie i zorganizowanie spotkania u notariusza (również negocjacja wysokości taksy notarialnej)
  •     sporządzenie protokołu przekazania nieruchomości i przepisanie liczników.


W razie zainteresowania Państwa kupnem/sprzedażą nieruchomości przez nasze biuro prosimy o wizytę w biurze lub kontakt telefoniczny.


Zobacz również:
1. Procedura sprzedaży nieruchomości w naszym biurze - kliknij tutaj
2. Cennik usług - kliknij tutaj

3. Przepisz licznik prądu/gazu - kliknij tutaj